کابوس یا رویا؟

دکتر آرامش توی وبلاگ شخصیش مطلبی نوشته بود در مورد اینکه واقعا از چه زمانی مردم ایران بی فرهنگ شدن.بی رودروایستی"بی شعور شدن"؟

به نظر دکتر قبل از حمله مغول مردم بی شعور(!) بودند که کاخ خرد و فرهنگ با چوب و نیزه فرو نمیپاشد.علت اصلی اون رو هم رواج صوفی گری و جایگزینی عشق به جای عقل دونستن.

دکتر کلی دلیل و مدرک میاره و مولانا رو عامل این عقب گرد فرهنگی معرفی میکنه. آخر سخنش از 2 بچه گربه ای حرف میزنه که توی حیاط منزلش نگه میداره.

کامنت های مطلب پست شده دکتر،پر از بحث های فلسفوی و منطقی و علمی در مورد نظر استاده.اما یه کامنت خیلی تو چشم میزد! یکی که بدون توجه به اصل موضوع فقط گربه های استاد چشمشو گرفته بود و تنها چیزی که دوست داشت بگه این بود که: منم گربه دارم!

اینبار اما به سادگی اون نظر دهنده غبطه نخوردم!! مسئله اینکه ما ایرانی ها ذاتا آدمهای تنبلی هستیم و وقتی به چیزی فکر نمیکنیم نمیخواییم به هیچ قیمتی ازش سر در بیاریم! اینطوری میشه که همیشه توی تاریکی ذهنمون میمونیم و به قولی میشیم همون آدم "بی شعور"

....................................................................

درسته که المپیاد شده واسم یه کابوس ،اما حداقل چیزی که توش بدست آوردم اینه که فهمیدم آدمهای زیادی هستند که به همه چیز فکر میکنن!همه چیز

کدوم از ما ها تا حالا فکر کردیم که ملت های ثروتمند باید 1% از درامدشون رو به ملت های فقیر بدن؟

به ما بگن ما قبول میکنیم...آره 1%....بعد خود فرضیه دهنده میگه چرا 1%؟ اصلا 10%!!! بیاین بشینیم معیار تعریف کنیم....خداااا چرا ما اینقدر غافلیم؟

اصلا شده تا حالا به این فکر کنی که:

آیا اصول اخلاقی خوبن چون خدا امر کرده؟

یا چون خوب بودن خدا امر کرده؟

/ 6 نظر / 4 بازدید
hamid

سلام یک سایت در حال پیشرفت را از دست ندید عضو می شوید خیلی راحت کدرا دریافت می کنید خیلی راحت لینک هایتان را ارسال می کنید خیلی راحت خلاصه وب خودتون را معروف کنید

ترنم

سلام دوست عزیز وبلاگ خوبی داری مطلب هات جالب بود و همچنین دوست داشتنی... دوست داشتم خوشحال میشم اگه به منم سر بزنی موفق باشی فعلا[خداحافظ]

ترنم

www.taranom1390.blogfa.com اينم آدرسم منتظرتم[گل]

رها

سلام دکتر جون. خوبی عزیزم؟[لبخند] راستش مطلبت از اونایی بود که خیلی میشه روش بحث کرد اما من یه چیزی بگم ؟ اینکه نوشتی ما ایرانیا آدمای تنبلی هستیم که درسته درسته اما اینم هست که ما اگه به چیزی فکر کنیم در مقابلش احساس مسئولیت می کنیم و از ائونجایی که خیلی هم جو گیر هستیم یهو خودمونو راجع بهش می زنیم به در و دیوار . واسه همینه که خیلی از مردم می گن همین که هست , خوبه و اصلا تو فکر بقیه چیزا یا دلایلشون نیستن . راستش سیاستا هم یه جورایی هست که نمی ذاره مردم فکر کنن. مثالش همین سریال کره ای ها که این روزا باب شده... فکرشون فقط دنبال چیزای خاله زنکی هست و مردم ما هم عاشق سر در آوردن از کار هم ! خدا به داد نسل بعدب برسه با تفکراتشون...

رها

ممنون از پست خوبت ... دوست داشتم با یکی از این بحثا داشته باشم[لبخند][چشمک]

حامد

سلام ممنون از راهنماییتون دکتر. حس بد به خاطر اینه که می ترسم نیرو بذارم ولی جواب نگیرم.بازم ممنون.اگر اجازه بدید لینکتون کردم تا بعدا مزاحم شم.